Midden in het groene Reggedal vind je een bijzondere combinatie van nostalgie en gastvrijheid: het Nationaal Blikkenmuseum, gevestigd bij het gezellige Pannenkoekenhuus Marle. Het museum beslaat twee verdiepingen vol kleurrijke blikken, bussen en trommels – een verrassende verzameling die jong en oud laat terugdenken aan vervlogen tijden.
Een bezoek aan het museum is perfect te combineren met een heerlijke pannenkoek bereid met streekproducten, of een kop verse koffie met een stuk krentewegge of huisgemaakte appeltaart. Daarnaast is het Pannenkoekenhuus ook een ideaal vertrekpunt voor prachtige fiets- en wandelroutes door het Reggedal.
De routes zijn gratis verkrijgbaar in het restaurant. Laat je verrassen door de charme van het blik en de rust van het Twentse landschap – een leuk, laagdrempelig uitje voor het hele gezin!
De wereld van unieke blikken, vol verhalen en herinneringen
Ooit een verzameling van meer dan 10.000 blikken gezien? In het Nationaal Blikkenmuseum ontdek je een bonte mix van nostalgie, herkenning en historie. Sommige blikken zijn meer dan 150 jaar oud en elk exemplaar vertelt zijn eigen verhaal.
Bewonder bijzondere blikjes met een unieke achtergrond, zoals het beroemde Droste-blik met de verpleegster, een zeldzaam herinneringsblikje uit 1863, of een speciaal blik van Paus Johannes XXIII uit 1963.
Loop door ons sfeervolle bakkersstraatje met maar liefst 450 verschillende blikken met illustraties van bakkerswinkels uit heel Nederland. Daarnaast vind je hier meer dan 200 beschuitbussen in allerlei vormen en stijlen. Welke herken jij nog van vroeger?
Openingstijden
Maandag t/m vrijdag op afspraak, vanaf 10 personen
Van april t/m september elke zaterdag en zondag van 11:00 tot 16:00 uur
Controleer alvorens uw bezoek altijd de actuele openingstijden op de officiële website van de aanbieder
Algemene informatie
Laatste nieuws